Mé první dva šátky a… trocha vzpomínání

Mé první dva šátky a… trocha vzpomínání

Chytlo mě to o Vánocích, i když už se to u mě chystalo delší dobu. Od malička totiž háčkuju, už ani nevím, jestli mě háčkovat naučila mamka nebo babička, ale dobře si pamatuju, že nejvíc jsem toho naháčkovala s babičkou, která v důchodu tvořila jednu krajkovou dečku za druhou – a všechny byly krásné a obdivuhodné. Vím, že to byly jedny z nejkrásnějších chvílí, když jsme spolu seděly večer v kuchyni u rozsvícené malé lampičky, háčkovaly dečky a babička mi u toho vyprávěla své paměti. Její vyprávění jsem milovala… a strašně moc mě mrzí, že jsem se neptala víc, i když i tak jsem se toho dozvěděla hodně, spousta věcí, na které bych se zeptala teď, když jsem dospělá, mi utekla. A co si budeme namlouvat, něco jsem už i sama zapomněla nebo to paměť trochu přizpůsobila tomu, co se jí hodí… nicméně, ten krásný pocit zůstane navěky.

Takže teď o posledních svátcích jsem opět propadla háčkování. Krátce před nimi jsem se pustila do háčkovaných ozdob na stromeček (takže jsem měla čím ten náš malý živý stromek ověsit), a protože mi Ježíšek nadělil klubíčko, které jsem si sama vybrala, pustila jsem se do prvního duhového šátku. A zamilovala se, bože, jak já se zamilovala do těch chvil s háčkem v ruce!

Můj první háčkovaný šátek.

Poslední dobou (no, už je to víc jak rok), mám hodně ráda hořčicovou barvu. A tak je ten můj první šátek krásně sluníčkový! Klubíčko jsem si nechala namotat podle jednoho vzoru u Alenky (Magická klubíčka), je to 4nitka a má 900 metrů. Výsledný šátek (vzor seženete tady) má přeponu cca 140-150 cm.

A druhý pokus.

Hned jsem se musela pustit do druhého šátku, ale neměla jsem rychle po ruce žádné klubíčko a víkend byl na spadnutí, takže jsem objednala u Stoklasy (který doručuje rychle) první klubko Flowers, které mi přišlo pod ruku. 🙂 Takže tento druhý šátek podle upraveného vzoru Brioska (musela jsem si tam něco pozměnit, aby se mi víc líbil a lépe háčkoval) je z 1000 metrů, má asi těch 150 cm a… no, mám z něj prostě radost. 🙂 Touto dobou mám hotový už i třetí šátek a dělám poslední řadu čtvrtého, o těch zase příště. Nicméně to hlavní – začala jsem vymýšlet vlastní vzory – takže časem se to tu bude hemžit super novými návody!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *